05.09.2012.

PROGRAM STRUČNE EKSKURZIJE, 30. SUSURETA BUJIČARA od 05.09. do 07.09.2012.

1.DAN, 05.09.2012.
Okupljanje kod "plavog voza" i polazak u 8h, dolazak u Požarevac do 9 i 30h. Prijem u Gradskoj većnici, od strane gradonačelnika Požarevca, Miomira Ilića. U 10 i 30h polazak za Viminacijum. Dolazak na iskopine starorimskog grada u 11h i obilizak. U 12h polazak za Veliko Gradište. Obilazak Zatonja i Kumana i objekata za zaštitu od bujica i erozije. U 13h ručak na Srebrnom jezeru. U 15h polazak za Golubac i kratko stajanje kod Golupca i golubačkog grada. Kratka stajanja na reci Dobri, Brnjici i ostalim pritokama Dunava, gde su izvedeni zaštitni protiverozioni radovi za zaštitu akumulacije HE „Đerdap 1“ od zasipanja. Dolazak oko 17h u Lepenski Vir. Obilazak iskopina i polazak za Donji Milanovac. Dolazak oko 19h u Donji Milanovac i smeštaj u hotel. Večera. Posle večere, Skupština Udruženja bujičara.

2. DAN, 06.09.2012.
Doručak. Polazak iz hotela u 9h. Dolazak oko 10 30h na HE Đerdap 1. Poseta hidroelektrane Đerdap 1. Dolazak u hotel "Danube Aquastar" u 13h. Ručak. U 15h ukrcavanje na brod. Obilazak brodom do Đerdapa 1, obilazak Trajanovog mosta i utvrđenja i povratak u hotel  u 17h. Odmor i slobodne aktivnosti do večere. Svečana večera.

3. DAN, 07.09.2012.
Doručak. Polazak iz hotela u 8 i 30h. Usput upoznavanje sa izvedenim objektima za zaštitu od bujica sistema HE „Đerdap  2“. U 9 i 30h dolazak u manastir Vratna. Obilazak manastira i rezervata prirode reke Vratne. Polazak u 12h za Rajačke pimnice. Oko 13h dolazak u Rajačke pimnice. Obilazak. Ručak. Polazak za Beograd u 15h, preko Bora, Žagubice i Kučeva, sa stajanjem u Ždrelu. Dolazak u Beograd oko 21h.

ARANŽMAN OBUHVATA:
- prevoz udobnim turističkim autobusom (klima, audio i video oprema);
- ručak na Srebrnom jezeru
- smeštaj u hotelu Lepenski Vir (večera, doručak)
- smeštaj u hotelu Danube Aquastar (ručak, svečana večera, doručak)
- ručak u Rajačkim pimnicama
- organizacija putovanja i asistencija pratioca agencije;
Organizator poziva učesnike da imaju u vidu obimnost programa i da eventualne posebne zahteve rešavaju bez opterećenja cele grupe.
Organizator posebno poziva učesnike da, po mogućstvu, pomognu prisustvo Susretima mlađih i starijih članova kolektiva, radi održavanja kontinuiteta razmene iskustava u stručnim pitanjima.
Za sve ostale informacije, molimo da se obratite ne telefon: 011/3906-461

Imamo 4 gostiju na mreži