Удружење бујичара Србије

• Podrazumevana veličina teksta
  • Smanji veličinu teksta
Aktuelna dešavanja

Udruženje bujičara Srbije organizovao je, zajedno sa Inženjerskom komorom Srbije i USAID-om skup „BUJIČNE POPLAVE U SRBIJI – KAKO IH UBLAŽITI“, 24. novembra 2010. godine, u Beogradu, u zgradi Crvenog Krsta Srbije, ul. Simina 19.
Skupu su prisustvovali, pored organizatora, državne institucije (Republička direkcija za vode, Javna vodoprivredna preduzeća (Srbijavode, Vode Vojvodne i Beogradvode), Republički hidrometeorološki zavod Srbije, MUP-Sektor za vanredne situacije), naučno-istraživačke ustanove (Institut za vodoprivredu „Jaroslav Černi“ i Šumarski fakultet iz Beograda), vodoprivredne organizacije koje se bave uređenjem bujica i zaštitom od erozije i preko 40 opština koje su imale interes da učestvuju na ovom skupu, kao i inženjeri bujičarske i hidrograđevinske struke koji se bave rešavanjem ove problematike u opštinama.
Pozdravni govor i uvodno izlaganje dao je Majkl Picberi, direktor Programa za planiranje i reagovanje u vanrednim situacijama i jačanje ekonomske sigurnosti, u okviru  USAID-a.
Takođe, skup je pozdravio i Milutin Stefanović, predsednik Udruženja bujičara Srbije. Zbog odsustva predstavnika Inženjerske komore Srbije, Milutin Stefanović je pozdravio skup kao predsednik izvođača ostalih tehničkih struka Regionanog odbora Beograda.
Cilj skupa je bio da se lokalna samouprava upozna sa obavezama iz Zakona o vanrednim situacijama i Zakona o vodama. Takođe, lica koja su zadužena u opštinama za vanredne situacije mogla su da kroz predavanja Prof. dr Slobodana Petkovića dobiju pravu sliku problema bujičnih poplava i erozije u Srbiji.

opširnije. . . . . .

Licenca